چرا ۲۷ چالش؟

27 چالش پیش‌روی مدیران و راهکارهای آن ترجمه دکترعبدالحمید ابراهیمی - اسماعیل صیامی - حسین وطنی

مقدمه نویسنده کتاب «۲۷ چالش پیش‌روی مدیران و راهکارهای آن»

وقتی دربارهٔ ۲۷ چالش حرف می‌زنم، از من می‌پرسند، «چرا ۲۷ چالش به‌جای ۲۶ یا ۲۸ و یا هر تعداد دیگر؟»

این کتاب مبتنی بر ۲۰ سال تحقیق میدانی است که توسط شرکت من، موسسه رینمیکر ثینکینگ[۱] انجام پذیرفته است. ما از هزاران مدیر که در سمینارهای مدیریت، گروه‌های متمرکز، مصاحبه‌ها و تحقیقات پیمایشی ما شرکت کرده‌اند، چند مدل از این سؤال باز را پرسیده‌ایم: «کدام‌یک از وضعیت‌های کارکنان برای شما به‌عنوان مدیر چالش‌برانگیزتر هستند؟» علی‌رغم تنوع افراد و موقعیت‌ها، چالش‌های اساسی مشابهی به‌طور مکرر مطرح شدند. درواقع، بیش از ۹۰ درصد از پاسخ‌ها در طی این سال‌ها به این ۲۷ چالش اشاره داشتند.

این کتاب به‌عمد، به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که به‌صورت مرجعی بارها و بارها استفاده شود و به‌عنوان ابزار مدیریتی در دسترس باشد که بتوانید در طی مسیر کاریتان به‌عنوان رهبر، مدیر و یا سرپرست به آن مراجعه کنید. همان‌طور که در فهرست کتاب خواهید دید، ۲۷ چالش به ترتیب تکرار یا سختی شماره‌گذاری نشده‌اند بلکه در هفت فصل بر اساس موضوع و زمینه اصلی و بزرگ‌تری گروه‌بندی شده‌اند. پیشنهاد می‌کنم پیش بروید و از چالش‌هایی شروع کنید که در شرایط فعلی و امروز با آن‌ها روبرو هستید.

یک‌بار که آن مسئله را حل کردید، ممکن است دچار این وسوسه شوید که کتاب را ببندید و تا چالش بعدی که برایتان اتفاق می‌افتد، آن را در قفسه کتابخانه رها کنید. بااین‌حال باید در فکر خواندن کتاب از اول تا آخر باشید. به این دلیل که نشان می‌دهد وقتی کارها در مدیریت و رهبری به خطا می‌روند، علت مشترک آن‌ها تقریباً همیشه، ارتباطات فاقد ساختار، کم‌مایه و اتفاقی است. راهکار این خطاها هم از دل به‌کارگیری اصول و مبانی مدیریت به دست می‌آید. در سراسر کتاب خواهید دید که مدیران اثربخش، چگونه اصول و مبانی مدیریت را بکار می‌برند تا کنترل هر وضعیتی را با استفاده از راهکاری گام‌به‌گام نسبت به آن مسئله، به دست بگیرند؛ بنابراین خواندن کل کتاب از ابتدا تا انتها، شبیه مجهز کردن خودتان به اصول و مبانی مدیریت است. پس پیش بروید، خودتان را مجهز کنید و زمانی که به یک راهنمای مفید برای مواجهه با چالش بعدی در زندگی واقعی نیاز دارید، مجدداً به آن مراجعه کنید.

بااین‌وجود نحوهٔ استفاده از این کتاب را شما انتخاب می‌کنید، لطفاً خوب و باقدرت از آن استفاده کنید!

[۱]. Rainmaker Thinking

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *