روح سازمان از بالا ساخته می‌شود

درستی در مدیریت

درستی در رهبری

روح سازمان از بالا ساخته می‌شود.

نشانه و گواه صمیمیت و جدیت مدیریت تاکید غیرانعطاف‌پذیر و مصالحه‌ناپذیر بر روی درستی و کمال (Integrity) شخصیت است. این مقوله بیشتر از هرچیزی لازم است در تصمیم‌های مدیریتی مرتبط با «افراد» نمود داشته باشد. زیرا این شخصیت است که از طریق آن رهبری اعمال می‌گردد. شخصیت است که الگو و سرمشق را ایجاد می‌کند و تقلید می‌گردد. شخصیت چیزی نیست که فرد بتواند مردم را درباره‌ی آن فریب دهد. افرادی که برای شخصی کار می‌کنند بویژه مرئوسین و کارکنان در چند هفته متوجه می‌شوند که او فردی درست است یا نه. آنها ممکن است در بسیاری از موارد مانند حقوق و دستمزد، نادیده گرفته شدن، ناامنی یا بدرفتاری شخصی را ببخشند ولی فقدان درستی در آن شخص را نخواهند بخشید. و یا مدیریت ارشد را برای برگزیدن چنین شخصی را نخواهند بخشید. این نکته مخصوصاً برای افرادی که در راس هرم و بالای شرکت قرار دارند صدق می‌نماید. زیرا روح سازمان از بالا ساخته می‌شود. اگر سازمانی روح بزرگی داشته باشد، این بدلیل داشتن روح بزرگ در افراد بالایی آن است. اگر می‌پوسد بازهم بدلیل فساد دربالاست. همانطور که ضرب‌المثلی می‌گوید، «درخت‌ از بالا می‌میرد.»

هیچکس نبایستی به سِمت و پست ارشدی منصوب گردد مگر اینکه مدیریت ارشد مایل است تا شخصیت وی را به عنوان نمونه و مدلی در خدمت کارکنان داشته باشد.

 

نقطه اقدام: شخصیت مدیرعامل و مدیریت ارشد را هنگام توجه به یک پیشنهاد کاری ارزیابی نمایید. خود را در ردیف افرادی قرار دهید که صادق و درست هستند.

 

مدیریت: وظیفه‌، مسوولیت‌، عمل‌

 

منبع:

Peter F. Drucker (2004):The Daily Drucker: 366 Days of Insight and Motivation for Getting the Right Things Done

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *